Za nákupy musíme často cestovat a cestování je zároveň náš koníček. Tak jsme se rozhodli, že v našem cestovním deníku Vám přibližíme alespoň některé z našich zážitků, a možná bude náš deník inspirací k nějaké vaší vlastní cestě nejen za čajem.


Čajová plantáž

Sběr tchajwanského čaje

Již dlouhá léta se zaobíráme přímým dovozem Tchajwanských čajů, převážně Oolongů, a tak bylo jenom otázkou času, kdy se vyrazíme za našimi dodavateli podívat osobně.


Návštěva továrny na čaj

Návštěva továrny na čaj

Při cestě za výběrem čaje a zboží do Číny jsme se na naší první degustační zastávce zastavili v Dianch Pu Erh Factory v prefektuře Kchun Ming. Celá provincie je velmi známá produkcí čaje.


Za starými čajovými stromy

Za starými čajovými stromy

Další ráno jsme se opět nasnídali a, jak jinak, dali s panem She čaj při výhledu na panorama Wuliang Shan a pomalu se vydali na výlet za starými čajovými stromy.


Výlet na čajovou plantáž

Výlet na čajovou plantáž

Po návštěvě v čajové továrně Dianch nás čekal výlet, jeden z hlavních důvodů naší cesty do Jün-nanu, na který jsme se velmi těšili. Výlet na čajové plantáže a farmu na horu Wuliang – Wuliang Shan.


Procházka k Zelenému jezeru

Procházka k Zelenému jezeru

Ráno následujícího dne po příletu do Kchun-mingu v Jün-nanu jsme se vydali na krátkou procházku k Cui Hu (翠湖) – Zelenému jezeru - nalézajícího se kousek od našeho hotelu v centru města.


Čajobraní

Čajobraní

Na cestě z návštěvy plantáží pana She nás čekal zážitek, o kterém jsme dopředu nevěděli. Farmář nám totiž v předvečer s potutelným úsměvem sdělil, že zítra podnikneme malou zajížďku na "čajobraní".