Matchu si pro její variabilitu oblíbil téměř celý svět. Vychutnat si ji můžeme v pestré paletě variací od její sladké a ničím nedoplněné chuti v ceremoniálním podání, až po rychlý osvěžující nápoj a součást mnoha velkých a malých pokrmů. Jemně namleté mladé lístky zeleného čaje vytvářejí nálev specifické chuti a plný veškerých obsažených látek, neboť pijeme nápoj včetně lístků. V naší nabídce najdete jak obřadní druhy, tak sorty vhodné pro výrobu dezertů, zmrzliny nebo míchaných nápojů.

Rychlé info
Práškový zelený čaj Japan MatchaPráškový zelený čaj Japan Matcha

Práškový zelený čaj Japan Matcha

Skladem
od 230 Kč
Japonská kuchyňská Matcha, práškový zelený čaj s báječnou vůní a měkkou chutí, vyniká také při přípravě dezertů, pudinků, šejků, zmrzliny a…

Japonská konvička Kyusu

Druhy japonských čajů

Japonské zelené čaje tvoří pestrou paletu, ze které si vybere každý milovník čaje. Pro japonské čaje je typická strojová sklizeň, zastiňování některých čajových zahrad a zastavení oxidace horkou párou.


Matcha obřad

Japonský čajový obřad

Japonský čajový obřad je tradičním rituálem ovlivněným zen buddhismem, při němž je práškový zelený čaj zvaný matcha obřadně připravován čajovým mistrem a servírován malé skupině hostů.