Tajemství delšího života ve šálku čaje: Objevte magii Pu Erhu! Když se na jihu Číny v provincii Yunnan poprvé rozvinuly listy Pu Erhu, otevřela se nová stránka v historii čajové kultury. Tento fermentovaný zázrak, jehož kořeny sahají až do doby dynastie Tang, je obklopen mýty a legendami. Tradice přípravy a konzumace Pu Erhu se vyvíjela po staletí, procházející rukama obchodníků po slavné Hedvábné stezce. Své jméno získal po městě Puer, které bylo významným obchodním centrem prodeje tohoto cenného čaje. Pu Erh byl vysoce ceněn pro své účinky i mezi císařskými elitami, které v něm viděly nejen prostředek k osvěžení, ale i symbol bohatství a zdraví.

Výroba Pu Erhu je uměním samo o sobě. Od sklizně čajových listů po jejich zpracování, sušení a dlouhodobé skladování, které přispívá k jejich charakteristické zemité chuti, Pu Erh zraje jako dobré víno. Dlouhodobé skladování a zrání vytváří prostor pro přirozenou fermentaci, která je klíčovou složkou jeho magie. Čaj, občas uložený i desítky let v speciálních podmínkách, tak získává svou jedinečnou chuť a vlastnosti, které jsou předmětem obdivu milovníků čaje po celém světě.

Čaje a Čína - jak to bylo s čajem v Číně

Čaje a Čína - jak to bylo s čajem v Číně

Čaj je fenomén s krásnou tisíciletou historií protkanou nejrůznějšími legendami a příběhy, které z něj tvoří nápoj doslova magický. Vše kolem čaje se začalo formovat v Číně.


Návštěva továrny na čaj

Návštěva továrny na čaj

Při cestě za výběrem čaje a zboží do Číny jsme se na naší první degustační zastávce zastavili v Dianch Pu Erh Factory v prefektuře Kchun Ming. Celá provincie je velmi známá produkcí čaje.