Firma Daniel Krečmer Oriental sídlící v Ostravě je na trhu již od roku 1999. V tomco roce byl spuštěn náš první eshop a ve své době to byl jeden z prvních eshopů s exotickým a etnickým zbožím. Poté následovalo v roce 2000 otevření první malé kamenné prodejnu s orientálním zbožím v Ostravě Výškovicích.  Postupem času již prostory svou kapacitou nevyhovovaly a bylo potřeba celou firmu přestěhovat a to hned několikrát.
Našim hlavním oborem je dovoz zboží z exotických oblastí. Snažíme se neustále rozšiřovat náš sortiment, a proto jezdíme osobně vybírat zboží do zemí jako je Thajsko, Čína, Indonésie… Tímto způsobem můžeme docílit lepší kvality a hlavně příjemné ceny nabízených produktů, které si můžeme na místě tzv. osahat a prohlédnout.

Specializujeme se na prodej od čajů, čajového příslušenství, textilu, doplňků, vonných tyčinek až po exotický nábytek.
Produkty, které si nedovážíme přímo sami, nám dodávají osvědčení dovozci ze zemí, mezi které patří Japonsko, Nepál, Jižní Amerika, Indie, Tibet či Egypt.

Jednou z nedílných náplní naší firmy je i výstavba a vybavování čajoven, shisha barů či restaurací. Nabízíme čajová školení pro budoucí majitele čajoven i individuální zájemce.
Zboží prodáváme velkoobchodně i maloobchodně.

Klademe důraz na spokojenost zákazníka, takže se na nás nebojte obrátit v případě jakéhokoliv nadstandardního přání, problému či nespokojenosti.

V roce 2019 se firma začala překlápět z fyzické na právnickou ORIENTAL.cz, s.r.o.