Návod na přípravu arabského pudinku (Sahlep - Sahlab aroma)

Návod na přípravu arabského pudinku (Sahlep - Sahlab aroma)

Připravte si společně s námi arabský pudink Sahlep – Sahlab aroma. Dopřejte si lahodný sladký nápoj doplněný třeba pistáciemi, mandlemi nebo zázvorem a dozdobený kokosem a skořicí. Sahlep má původ v zemích Blízkého východu, kde byl velmi oblíbený, a to až do doby, než se objevila káva a čaj. Původně se vyráběl z hlíz Orchidejí. Později se z důvodu ochrany těchto rostlin přistoupilo k aromatizovaní, čímž se dosáhlo tradiční a tolik oblíbené chuti Sahlepu.


Návod na přípravu tureckého čaje Rize

Návod na přípravu tureckého čaje Rize

Ačkoliv se může zdát, že národním nápojem Turecka je káva, upřednostňují místní setkání nad sklenkou čaje a čaj zde představuje významný sociální aspekt. V Turecku je tento čaj tradičně servírován silný, v malých tulipánových skleničkách na talířku, spolu s několika kostkami cukru. Čaj se pomalu upijí, což dává vyniknout jeho charakteristické chuti. Nálev má mahagonovou barvu a vydatnou, plnou a lehce natrpklou chuť.


Návod na přípravu arabského čaje Tuareg

Návod na přípravu arabského čaje Tuareg

Poznejte kulturu Orientu skrze jejich tradiční nápoje. V arabských zemích je takovým nápojem Tuareg. Představuje sociální prvek a bývá také součástí prodeje a obchodu, prodejci na trhu vám jej často nabídnou během návštěvy jejich stánku. Místní jej považují za dezertní čaj, neboť dobře doplňuje celou řadu jídel – vyjma dezertů také jehněčí maso, hrášek nebo ovocné saláty. Pije se silný čaj obvykle výrazně slazený.


Návod na přípravu indického čaje Yogi

Návod na přípravu indického čaje Yogi

Yogi je pro Indii typický nápoj popíjený nejen pro svoji výtečnou chuť a pronikavé aroma, ale zejména pro jeho příznivé působení na lidský organismus. Je připravován ze směsi koření (obsahuje skořici, hřebíček, kardamom a zázvor), silného černého čaje, mléka a cukru nebo medu. Připravený nápoj dodává tělu energii, uvolňuje mysl a pomáhá nám tak relaxovat.


Tip na přípravu Yerba Maté bez prachu

Tip na přípravu Yerba Maté bez prachu

Oblíbený povzbuzující a osvěžující nápoj původem z Latinské Ameriky. Připravte si s naším videonávodem Maté ve třech variantách: 1) V kalabase, ze které se popíjí za pomocí brčka zvaného bombilla, 2) v 0,5l konvičce a v 3) ledové variantě ideální do horkých letních dní.


Návod na přípravu severoafrického nečaje Karkáde

Návod na přípravu severoafrického nečaje Karkáde

Připravte si s námi tradiční nápoj českých čajoven – Karkáde nebo jinak ibiškový čaj se připravuje ze sušených rudých až rudofialových květů ibišku súdánského. Svůj původ má v zemích severní Afriky a jihovýchodní Asie a s oblibou ho pijí také v západní Africe, Latinské Americe nebo Blízkém východě. Je typický pro své silné aroma a lehce nakyslou chuť. Je ideálním letním osvěžením, skvěle zažene žízeň a oblíbíte si ho v horké i ledové variantě.


Videonávod na přípravu čaje v láhvi

Videonávod na přípravu čaje v láhvi

Láhve na přípravu čaje jsou ideální na cesty a vyjma klasické přípravy čaje se skvěle hodí také k macerování. Inspirujte se naší přípravou a dopřejte si lahodný čaj všude na cestách a v přírodě.


Videonávod na přípravu mléčného oolongu Nai Xian

Videonávod na přípravu mléčného oolongu Nai Xian

Taiwanský mléčný oolong je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších polozelených čajů z Taiwanu. Svůj věhlas si získal díky mléčnému či smetanovému aroma, které přírozeně obsahuje kultivar čajovníku Jin Xuan, ze kterého se tento čaj vyrábí. Pro podpoření smetanové chuti je aroma čaji ještě dodatečně přidáno. Při popíjení se postupně dostanete od výrazně mléčné chuti u prvního nálevu až k více svěží chuti čajových lístků u druhého či třetího nálevu.